Hälsa iFokus

Hälsa

Etikettallmänt-övrigt
Läst 7455 ggr
rockyboy
4

täppt i örat

Är igentäppt i höger öra sen igår morse.Vad irriterande det är när man inte hör nåt!Det är säkert en vaxpropp.Det fixar dom på VC,dom har en liten dammsugare som tar bort vaxet.

HannaM
0
#1

Hoppas det löser sig=) Jag brukar bli alldeles igentäppt när jag är förkyld men tack och lov har det aldrig varit någon vaxpropp utan mest förkylningssvullnad och sånt.

abbis
0
#2

prova öronljus..

En krukmakare och bloggare http://krukmakerihemjord.blogspot.com/

rockyboy
0
#3

Ska till VC nu 9.30. Vad är öronljus för nåt,Kan ju prova det om det blir fler gånger?

abbis
1
#4

Det kan du.Öronljus är mycket bättre än att spola öronen.Det värmer upp och löser  gamla vaxproppar och funkar som en vakumpump.Allt smuts följer med ut  o har du  lock för örat så släpper det .Funkar bra vid bihåleinflammation oxå .Det gör att trycket släpper.Öronljusen jag har är gjorda av bivax och textil och det följer med en beskrivning.Du hittar dom säkert på hälsokosten oxå..

En krukmakare och bloggare http://krukmakerihemjord.blogspot.com/

rockyboy
0
#5

Ok,tack ska kolla på hälsokosten!

Mandysan
0
#6

Hur gick det? :)

rockyboy
0
#7

Det har inte släppt helt,så jag ska pröva öronljuset.Ska bara orka ta mig till stan.