Operationsdatum
Ja, så kom det där telefonsamtalet om operationsdatum som blir 27 januari.
Även om jag har väntat så känns det väldigt definitivt när man väl fått ett datum.
Jag kommer att bli inlagd dagen innan för provtagning med mera.
Givetvis är detta preliminärt eftersom mycket ska klaffa. Planerade operationer får också ge vika för akuta men som sagt ett datum har jag fått.
/Maria
Ska tänka på dig! Förstår hur du känner dig. Många varma kramar 
/Désirée
Jag det är lite kluvet.
Bra att veta hur det förhåller sig så man kan planera för sjukskrivningen på jobbet till exempel. Men nu är det verkligen ingen återvändo.
/Maria
Vad bra att du nu vet när det ska bli av och det kommer att gå jättebra för dig vi håller alla tummarna vi har
Verkligen lycka till då det är dags! Jag kommer inte vara hemma innan du ska in då jag får ju skriva det nu!
Det kommer gå bra! Jättestor kram till dig!!!
Tack alla
/Maria
Lycka till. :D
#7 Inte tjatar du! Jag tycker att det är skönt att höra/se att folk vill och vågar dela med sig av sina tankar och funderingar.
Jag skulle vilja få ur mig en hel del, men vill inte blogga så alla kan läsa, och har ingen att tala med heller, så jag brukar spotta ur mig lite då och då på forum istället. 
Hur tar familjen detta med din op?
Vi har en rå men hjärtlig jargong så vi kan prata bra om det och det är skönt.
/Maria
Låter bra, det är trist om de tassar på tå, och inte törs säga något av rädsla för att det ska bli fel.
