# Schema
Author: [Borttaget]

Tänkte att vi kunde ha en tråd där vi sätter upp våra **träningscheman** om man går efter något speciellt.  
Då kan vi få tips från andras scheman samt peppa och berömma varandra! ![Glad](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

Det behöver inte direkt vara något stort och avancerat schema utan man kan skriva lite allt eftersom._  
  
  
Finns säkert någon liknande tråd så är denna en onödig dubbeltråd får ni gärna ta bort den. Men jag hittade ingen likadan nu iallafall._

## Comment 1
Author: [Borttaget]

Den här veckan har jag bestämt mig för att **jogga 2 km** måndag, tisdag, torsdag.. Och även fredag/lördag/söndag, har dock inte bestämt vilka eller hur många av dagarna ännu. Men nu ska jag få upp min kondis!  
  
Än så länge går det bra, sprang igår ![Flört](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 2
Author: [Borttaget]

Denna veckan ser ut såhär:

Måndag - Sjukgymnastik + stallet (promenad)  
Tisdag - Inget speciellt :P  
Onsdag - Inget speciellt :P  
Torsdag - Stallet  
Fredag - Orientering på morgonen (kommer gå och typ ta 1-2 kontroller av 15)  
Lördag - Cykling runt 2-4 km, beroende på hur jag mår + Stallet  
söndag - Samma som lördag

I stallet går jag minst 3.2 km och gör stallsysslor, alltså ingen ridning. Men hur mycket jag gör beror på hur knäet mår...

Tror inte att vi har någon liknande tråd ![Obestämd](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-undecided.gif "Obestämd")

## Comment 3
Author: [Borttaget]

sprungit måndag, tisdag, ska springa i morgon ![Glad](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 4
Author: [Borttaget]

#3 Kämpa på!

## Comment 5
Author: Tina-A

#3: Duktig du är :)

## Comment 6
Author: [Borttaget]

#4, #5  
Tack ![Skrattande](../tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")  
  
idag blir det jobbigt känner jag.... är hur trött som helst men ska försöka pallra mig ut nu, innan Idol börjar!

## Comment 7
Author: xandor

min viktigaste plan är nästan att ta det direkt på morgonen - sen blir jag för lat. Jag kliver upp och direkt i träningskläderna och sen går jag, i skogen och på gator. Jag satsar på 10 000 steg/dag. Ibland blir det mer ibland mindre - försöker att inte slå på mig själv utan istället vara nöjd med det jag gör.

## Comment 8
Author: Eazyy

Jag brukar gå ca 3 km varje dag :D

## Comment 9
Author: Martin

För att ta del av mina tankar och ideér för 2009 så kolla in "[Nytt år - Nya mål](Read.aspx?ThreadId=8ff43d64-d8f9-4ce8-ad7a-a1aa2c59c6bd&GroupType=Se.iFokus.Community.Board.ForumGroup)".

Vill passa på att önska er alla ett gott slut och ett riktigt gott nytt år!

## Comment 10
Author: Carlo

Brukar kanske gå 5-7 km/dag när det är sommar, men när det är vinter så brukar jag inte gå så mkt eftersom det finns is utomhus .. =(
